Mustmaja

Tekst
Autor:
Puudub laos
Märgi loetuks
Teatage, kui raamat jõuab müügile
Kuidas lugeda raamatut pärast ostmist
  • Lugemine ainult LitRes “Loe!”
Raamatu kirjeldus

Lewise saar on kaugeim, karmi ja kauni loodusega paik Šotimaal, kus elu on pidev võitlus loodusjõududega ja inimeste jumalakartus jätab varju kõik muu.


Kui saarel leiab aset jõhker tapatöö, mis sarnaneb Edinburghis aset leidnud tapmistega, saadetakse politseiuurija Fin põhja asja uurima. Kuna mehe lapsepõlv möödus Lewise saarel, on see tema jaoks tagasipöördumine minevikku.


Saare mehed suunduvad igal aastal suulajahile, järgides nii esiisade tava, mis pole enam ellujäämiseks vajalik, kuid millest keegi nüüdisaegseid moraalinorme trotsides loobuda ei taha.


Fini jaoks tähendab see aastate eest aset leidnud ja nüüd uut ohvrit nõutama tulnud tragöödia kordumist.


Mõrvamüsteerium, mida on raske käest panna; see keskendub pimedusele inimhingedes ja näitab, kui raske on mineviku eest pageda.


Peter May (20.12.1951) on nii Euroopas kui Ameerikas kirjandusauhindu võitnud Šoti telestsenarist, romaani- ja krimikirjanik. May raamatuid on ainuüksi Ühendkuningriigis müüdud üle kahe miljoni. Populaarne kirjanik on oma krimiraamatute eest võitnud rohkesti auhindu. „Mustmaja“ on Lewise triloogia esimene raamat; see ilmus 2009. aastal ja seda on tänaseks tõlgitud paljudesse keeltesse.

Täpsemad andmed
Vanusepiirang:
0+
Lisatud LitResi:
02 veebruar 2022
Maht:
410 lk. 1 illustratsiooni
ISBN:
9789916122631
Tõlkija:
Jüri Kolk
Kirjastaja:
Eesti Raamat
Copyright:
Eesti digiraamatute keskus OU
Sisukord
"Mustmaja" — loe veebis tasuta üht katkendit raamatust. Kirjutage kommentaare ja ülevaateid, hääletage oma lemmiku poolt.

Отзывы

Сначала популярные

Оставьте отзыв