Piiramatu usaldus. Ära mõtle nagu veised

Tekst
Loe katkendit
Märgi loetuks
Kuidas lugeda raamatut pärast ostmist
Piiramatu usaldus. Ära mõtle nagu veised
Šrift:Väiksem АаSuurem Aa

© Нарша Булгакбаев, 2021

ISBN 978-5-0055-4382-0

Grāmata izveidota intelektuālajā izdevniecības sistēmā Ridero

KES MA OLEN?

Targad inimesed esitavad endale sageli selle küsimuse, et ennast tunda, kuid sellele küsimusele vastuse leidmiseks elavad nad aastaid üksildast elu ja loobuvad täielikult maailmast. Ma arvan, et seda pole vaja korrata ja olen veendunud, et vastus on sees, see kindlasti leitakse. Kuid peate otsima nii väliselt kui ka sisemiselt, kuid ennekõike andis sellele küsimusele vastuse mulle intuitsioon (teadvuse alateadlik osa), sest ma küsisin temalt seda küsimust kogu aeg. Ma ei tahtnud selliseid vastuseid kuulda: “Ma ei vääri õnnelikku olemist”, “Minu teod siin elus on lõppenud”, “Olen kaotanud ja ei saa kunagi terveks” ning sain vastuse, et Looja tahtsin ja olen selles lõpmatult kindel: “Sa väärid olla õnnelik!”, “Sa tõestad kõigile!”, “Sa võidad selle haiguse ja saad terveks!”.

Rahu, halastus ja Jumala õnnistus olgu teiega. Alustan Jumala nimest! Ja lubage mul ennast tutvustada.

Minu nimi on Narsha, ma olen kasahh! Minu elukutse on praktikute üldine armastaja (olen endale sellise ameti välja mõelnud), mul pole kõrgharidust, aga õppisin “psühholoogia” ja “filosoofia” erialadel. Aga ma pidin ülikoolist lahkuma mitte sellepärast, et ma ei tahtnud õppida, vaid sellepärast, et mul oli “raske haigus”. Olen 5 aastat võidelnud väga negatiivse, ebameeldiva haigusega ja olen väga kindel, et võidan selle võitluse. Sest ravimatut haigust pole olemas. Nii haigus kui ka selle ravi on loodud. See on minu esimene raamat, mille kirjutan Eestlane keeles, loodan, et suhtute mõistvalt, kuna Eestlane keel pole minu mõtlemiskeel, minu mõtlemiskeel on kasahhi keel ja ütlen kohe, et raamat on eksperimentaalne, peamine, mida tahan kontrollida, kui huvitavad inimesed on minu mõtete ja õigekirjaga, parandan seda tulevikus, kui vaja.

“Tõsise haiguse” kohta

Emal oli halb unenägu, siis jäin paar päeva hiljem väga haigeks, siis muutus elu dramaatiliselt ja mul diagnoositi “halb haigus” (see oli aastal 2017) ja siis hakkan arstidega ringi käima, nad ei halasta ja lahkust ja siis hakkan kaotama huvi kõige vastu. Liikusin mitu korda ühest kohast teise ja kogesin palju raskusi. Ma unustasin meelelahutuse täielikult, et need on elus üldse olemas. Kuid viis aastat ei vaadanud ma lihtsalt taevast. Hoolimata kõigist nendest rasketest aegadest (stress, depressioon, agressiivsus) mõistsin kõige tähtsamat: arstid ei aita mind ja keegi ei saa mind nüüd aidata.

Mind ei huvitanud, kaotada polnud midagi. Võib -olla on mul veel natuke elu jäänud ja tahtsin oma ülejäänud elu pühendada oma lähedastele, et neid õnnelikuks teha, rõõmustada, kuid seda ei juhtunud, ma ei saanud teistele õnnetunnet anda, mu vanemad muutusid veelgi hullemaks. Siis aga mõistsin kõige tähtsamat: esiteks ei saa ma teisi õnnelikuks teha, ilma et oleksin ise õnnelik. Alguses ei tundnud ma end õnnelikuna ja mõistsin, et sellises olekus pole ma kellelegi vajalik. Teiseks mõistsin, et ma ei saa teistele midagi kasulikku ja head teha, kui ei tee ennast õnnelikuks ega võida haigust üksi. Üldiselt, nagu märkasite, ei vaja teda keegi, kui ta on “halb” või “haige”.

Tahtsin rohkem teada saada haiguste tüüpide ja üldmeditsiini kohta. Mulle sai selgeks, et haigusega võitlemiseks kulub aega ja palju tööd, enne seda ei suutnud ma lahendada selle töö aja- ja motivatsiooniprobleemi, usu ja lootuse probleemi, tegutsemise probleemi. See tähendab, et pean otsustama, mida edasi teha.

Algusaastatel ei olnud mul kerge kohaneda, kuid siis õppisin, õppisin võitlustaktikaid ja -meetodeid, et ennast muuta ja Jumala tahtel tegin seda. Aga muidugi ma näen ikka vaeva… Üldiselt oli mu peamine unistus, et mul oleks aega raamatut kirjutada.

Mäletan, et lapsepõlves ütles isa mulle: iga päev kirjutate päevikut ja siis 20—30 aasta pärast saab sellest raamat ja teil on oma eluraamat. Ütlesin talle: “Inglid kirjutavad mõlemale õlale, miks ma peaksin aurusauna võtma?” Aga siis olin alles kaheteistkümnes, vahel kahetsen, et just siis isa ei kuulanud, kuigi need sõnad panid mind mõtlema.

Alguses olid sellised mõtted “Ma leian midagi kasulikumat kui see amet”, “Kas see pole kasutu?”. Tekkis mõtteid nagu “ma ei saa”, “ma ei tunne end hästi”. Siis mõtlesin: “Võib -olla on see lõbus, kõige tähtsam ei tee haiget.” Kuid ma otsisin palju, leidsin kõik need teadmised ja kirjutasin sellest hoolimata oma kohutava Eestlane keelega raamatu, mille pärast ma vabandan esialgu. Aga ma loodan, et saate aru minu mõtete tähendusest ja olemusest.

Aasta pärast haigust hakkasin kirjutama raamatut ja juba enne haigestumist oli mul päevik, kuid haigusega võitlemiseks oli vaja midagi tõsist – kirjutada raamat ja mitte petta ennast, mitte lõbustada, “Otsustasin kirjutada tõelise raamatu, et ennast aidata, aitan ennast, see tähendab, et aitan teisi, vähemalt tülitan oma lähedasi vähem.” See oli minu esimene vabatahtlik (teadlik) avaldus.

Tõde, kes otsib lõbu, kohtub hädadega, kes otsib äri, kohtub rikkus. Kuidas see teile meeldib? Või arvate, et kopeerisite selle Internetist? Raamatu kirjutamine on samuti töö, me peame suutma seda nii tajuda.

Üldiselt olen kogu oma elu (olen 23 -aastane) saanud sadadelt inimestelt ja raamatutelt nõu, inspiratsiooni ja motivatsiooni, olles lihtsalt kodus. Seega arvan, et sellest raamatust on kellelegi kasu, sest mul on veel kogemusi, kuidas inimest õnnelikuks teha. Teised võivad mõelda teisiti, sest kõigil on erinev teadvuse tase.

Paljud online audio- / videokursused (õppetunnid) ja raamatud avaldasid mulle suurepärast muljet. Nad ise komponeerivad, mõtlevad ja kirjutavad, räägivad. Mäletan siiani, kuidas me vanematega kuulasime, lugesime ja arutasime nende ideid. Olime hämmastunud sellest, mida kuulsime ja lugesime. Võime öelda, et raamatud ja audio- / videokursused on meile paljastanud universumi peamised saladused.

Üldiselt arvan, et kõik saadud kasulikud teadmised jäävad igaveseks mällu, kuigi soovitan neid sagedamini korrata, muidu kaob efekt. Tänu kõigele sellele olen välja töötanud mõtteviisi, mis aitab mul olla õnnelik inimene olenemata oma seisundist ja arvan, et ka tema aitab teid.

Miks sa kadusid?

Nähtamatu inimene on kas surnud või võõras. Paljud võisid unustada, et olin veel elus, sest mõnda aega ei näinud nad mu nägu. Aga mul polnud kavatsust teistega suhelda. Kõik mu sõbrad küsisid minult: “Miks sa kadusid? Kas sa surid?” Sõbrad ei jooksnud minu eest ära, ma lihtsalt ei tahtnud kellegagi suhelda, sest mõtlesin: mida teised inimesed saavad mulle lisaks nõu ja toe anda, nagu “Kõik saab korda” jne, antud juhul oli mul sisse vaatama. Kus ma eksisin? Millal ma eksisin? Kuidas see minuga juhtus? Kust leida vastused kõigile oma küsimustele? See on täpselt sama, hakkasin iseendaga küsimustega võitlema.

Üldiselt on minu peamine eesmärk raamatu kirjutamisel hoolitseda selle eest, et keegi ei saaks minu vigu korrata. Vigu, mida olen teinud ja mida enamik inimesi ikka veel teeb, on see, et me ei aktsepteeri ennast, keskkonda ja Jumalat õigesti; ei mõtle õigesti (või ei mõtle üldse); me ei käitu õigesti (see tähendab, et teeme valesid toiminguid); ärge tehke õiget valikut ja tehke otsuseid; ei suuda ennast õigesti juhtida (ei suuda ennast kontrollida) ja ei suuda õigesti käituda (segadus ja segadus).

Usun, et hea raamat peaks panema inimesi mõtlema, naerma ja vahel nutma. Siis leiab see raamat oma koha inimese südames. Te ei pruugi raamatust kohe aru saada (eriti minu Eestlane keelega), seega andke raamatule veel mõned võimalused. Selleks, et raamat inimest aitaks, on vaja seda ikka ja jälle uuesti lugeda, sest kõike ei saa ühe lugemisega meelde jätta ja mõista.

Nagu üks kuulus mäng ütleb: “Me tegutseme pimeduses, et teenida valgust.” Kirjutasin selle raamatu pimedas, oma hingevalgusega. Mul on piiritu enesekindlus öelda: “Ma saan hakkama”, nii et keegi ei tohiks heidutada ega usku kaotada.

Ma ei saa öelda, et mu praegune tervislik seisund on hea, sest ma olen endiselt hädas. Aga minu “vaimne” olek on hea. Aitäh Loojale! Ma olen lõpmatus veendunud tões!

Pühendumine

Esiteks pühendan selle raamatu kõigile, kes soovivad oma elu paremaks muuta. Sest ma arvan, et pole kedagi, kes ei tahaks oma elu kõigis aspektides parandada. Peate lihtsalt olema valivam abi osas, mida endale annate. Igaüks vajab enesekindlust. Sõna on juurdunud sõnast usk. Üldiselt võite arvata: “Pole kedagi, kellel pole usku, kõik usuvad millessegi” (endas, teistes, elus, Jumalas, milleski muus), kuid siin pole probleemiks selle puudumine või puudumine usku, kuid oma ebatäpsuses ja ebaõiges. Sel juhul pole piiramatut kindlust, selle asemel on valeelu, “orjamõistus” ja sõltuvus. See ei ole ainult kurjus, nii et kui teil on see haigus, peate seda ravima ilma haigusest põgenemata, naeratusega piinlikult ja varjama. Kõik, kes peidavad, surevad sisemiselt. Keegi ei räägi teile sellest. Tänapäeva meedia, televisioon (uudised, saated, reklaam), pooled arstid ja lapsevanemad püüavad teile mitte rääkida negatiivse teabe ohtudest ja “kahjulikkusest”, vaid propageerivad “orjamõtlemise” valehüvesid. See kehtib eriti Interneti ja sotsiaalsete võrgustike kasutamisel. Nad ründavad teie aju audiovisuaalselt ja teevad kõik endast oleneva, et teie tähelepanu köita.

Elu petab sind.

Paljud inimesed arvavad, et on kasulik ja isegi vajalik tappa oma aega, raisata seda, sõltuvus halbadest harjumustest, piirata oma teadvust, toita oma aju kahjuliku teabega, kuid mul on palju tõendeid, mis lükkavad need ebaloogilised järeldused ümber.

On inimesi, kes kummardavad inimest. Paljudel, isegi peaaegu kõigil, on oma fännid (geek, nohik, fänn, nagu nad seda nimetavad). Need on rikkad ärimehed, spordi- või kunstitähed, nad ütlevad sageli, et nad on nende austajad (aga nad ise on nende orjad). Tõepoolest, väliselt näevad nad välja nagu orjad.

 

Korda riietust, käitumist ja isegi soengut. Nad jälgivad oma elu iga päev, on pidevalt huvitatud ja kordavad kõike, mida nad teevad. See on kasutu matkimise ja sõltuvuse haigus, mis tuleb kõrvaldada.

Üldiselt, kuulsused (staarid), mädanenud rikkad on väga mures oma maine kaotamise, isikliku (maise) vara ohutuse pärast. Enamik kuulsusi (ettevõtjad, riigiametnikud, spordi- ja kunstitähed) tunduvad õnnelikud ainult väljastpoolt, mitte seestpoolt. Ma arvan, et kuulsuse stress sööb nad seestpoolt. Kuna nad on alati sõjas armastuse (kaastunne) ja vihkamise (vihkajad) vahel, võib neid maha suruda, mõnikord isegi hirmutada. Enamasti kardavad nad halbu, negatiivseid kommentaare ja hirmutamist (bluffimist).

Võite väita, et need on tõestatud ja usaldusväärsed inimesed: “Me peame pugema nende jalge alla, õppima neilt mitte armukadedusest, vaid uudishimust, et teada saada nende tee õnne, edu ja võidu poole”, kuid on kas tõesti said nad omal soovil nii õnnelikuks? Paljud isegi ei tea, kuidas nad selle saavutasid, sest see on saatuse otsus. Seetõttu ärge arvake, et teile on kasulik olla nende inimeste ori, kes on selliseks saanud ainult Looja tahtel.

Teine näide: ärge arvake, et leiate postis rämpspostist midagi head, kui sinna lähete, ei leia te muud kui “Reklaam” ja “Kiusatus”. Leiad ainult kasutu, kahjuliku tõe. Sama on paljude saitidega (uudistesaidid jne), mobiilirakenduste, mängude ja sotsiaalmeediaga. Igaüks peaks seda tõde teadma. Negatiivne, negatiivne tõde võib olla kahjulik, kuid positiivne, positiivne tõde ei saa olla kahjulik. Valesid pole olemas, elus on kõik tõde, on ainult vale ja tõde. Ja ainult tõde võib olla teie jaoks tõhus. Seda tõde peate ka teadma.

Inimene peaks olema ori ja kuuletuma ainult ühele Jumalale. Kui selles elus on tõesti inimene, kes väärib maist kummardust, siis ma ütleksin, et nad on inglid inimeste seas, keda me ei näe, ei kuule ega märka … “Õpetajad”, “Teadlased”, “Lahked inimesed” või lihtsalt inimesed, kes on ületanud oma õpetaja, inimesed, kes on hädas oma haavanditega.

Usun, et õnnelik ja elujõuline elu ei sobi kokku “orjamõistuse” ja “sõltuvusega”, sest need tegevused muutuvad tugevaks psühholoogiliseks harjumuseks. Soovin siiralt aidata teistel teadmatuse all kannatavatel inimestel sellest teada saada.

See raamat on mõeldud inimestele, kes soovivad vabaneda halbadest harjumustest ja muuta oma elustiili paremaks.

Iga päev kuuleme inimesi, kes intuitiivselt ennustavad, millised on inimkonna probleemid, ja kui toetate selle raamatu seisukohti, olete õigel teel koos kõigi inimestega, kes on mures inimkonna tuleviku pärast. Mida rohkem inimesed selle kurjuse ohtudest teada saavad, seda puhtam on maailm meie ümber, ideaaljuhul “ilma orjuseta” ja “olenemata”.

Inimesed peaksid suhtuma üksteisesse lugupidavalt ja kaastundlikult jne, tegema kasulikke tegusid nii enda kui ka teiste jaoks ning see kõik koos peaks saama harjumuseks, nii et mul on siiralt hea meel kõigi pärast, kes ei aktsepteeri halbu harjumusi, sõltuvusi ja orjust nende elus…

Raamatuga tutvumiseks peate esmalt tutvuma raamatu sisuga. Võtke seda kui sissejuhatavat tööd.

Aitäh, et tahtsite raamatuga koos olla. Palju õnne lugemise iga hetkega! Aitäh Loojale, et ta andis teile võimaluse seda raamatut lugeda. Sellele kulutatud aeg ja energia eristavad teid rahvahulgast (ja see kõik pole asjata). Kui uurite oma hinge piiramatu potentsiaaliga, ei saavuta te mitte ainult edu, vaid arendate ka oskusi, mida te veel ei tea, ning saate ka palju kasulikku ja veenvat teavet, mis aitab teil teisi aidata ja õppida sina.

Ma arvan, et pole kedagi, kes ei tahaks elada õnnelikku elu. Igaüks tahab alati oma elu parandada, pärast teatud taseme saavutamist paremaks saada. Kui teie lõppeesmärk ei ole olla üks, vaid olla erinev, on see raamat teile.

Teiseks pühendan raamatu nooremale põlvkonnale pärast mind, st kasvavatele lastele, noortele, eriti kriisiolukorras olijatele. Teismeliste aastate meenutamine on valus (aga muidugi pole see praegu nii). Kui ma loeksin seda raamatut ajal, mil mul oli kõik olemas, siis ma neelaksin valmis toidu lihtsalt alla. Minu ajal aga valmistoite ei olnud ja üldiselt mängib vanus inimmeele arengus suurt rolli.

Kui olete kõigi nende ideoloogiate vastu, siis on see raamat just teie jaoks.

Tere taas, tere tulemast KALLID LUGEJAD! Ma ütlen taas tere, sest ma usun, et on inimesi, kes on raamatu juba sulgenud ja jätnud teid ja mind ning jätnud meid rahule, ma arvan, et tere ei tee jälle tere.

Kas soovite lugeda raamatut, mis võib muuta kogu teie elu? Ja ma ei tee nalja! Või arvad, et võtan meelega aega ja suurendan lehti, et raamat paksuks läheks? Tänu täiesti tõele, väga selgetele ja tõestatud praktilistele lähenemisviisidele, mida ma pakun, saate ühendada tõe enda ja elu kohta mitte ainult nii, nagu soovite, vaid ühendades ka kolm soovi (“Minu soov”, “Keskkonna soov””, ” Jumala soov”) ja looge nende vahel tasakaal. Kogu siin saadav teave põhineb ajaproovitud psühholoogilistel ja metafüüsilistel meetoditel ning universaalsetel õnne seadustel.

Olete lõpetanud tasuta lõigu lugemise. Kas soovite edasi lugeda?