Lühikokkuvõte raamatust "Sapiens. Inimkonna lühiajalugu"Audio

Lõigu kuulamine
Märkige loetuks
Kuidas kuulata raamatut pärast ostmist
Raamatu kirjeldus

Lühikokkuvõte New York Timesi bestsellerist. Saja tuhande aasta eest elas maakeral vähemalt kuus liiki inimolendeid. Praegu on neid kõigest üks – Homo sapiens. Kuidas on neist kunagistest lihtsatest ahvidest saanud maailmavalitsejad? Miks kadusid teised liigid? Kas sama saatus võib ühel päeval tabada ka meid?

Dr Yuval Noah Harari „Sapiens. Inimkonna lühiajalugu“ saab alguse ligi 70 000 aasta tagusest ajast, mil hakkas välja kujunema inimteadvus, ning uurib esmalt, missugust rolli mängis Homo sapiens globaalsete ökosüsteemide kujunemises ja mil moel pandi alus tänapäevase maailma tekkele. Seejärel vaadeldakse võimsaimate impeeriumide tärkamist ja arenemist ning seostatakse ammuseid suundumusi tänapäevaste teadussaavutustega, uurides üksiksündmusi laiemate ideede kontekstis.

Dr Harari kutsub lugejat ka tulevikku vaatama. Mõne viimase aastakümne jooksul on inimene asunud oma tahtele allutama loodusliku valiku seadusi, mis on nelja miljardi aasta vältel kujundanud elu maakeral. Meil on tekkimas võime kujundada mitte üksnes endi ümber olevat maailma, vaid ka iseennast. Kuhu see meid välja viib? Kelleks me õigupoolest saada soovime? Loeb Peeter Tammearu.

Täpsemad andmed
  • Vanusepiirang: 0+
  • Kestus: 12 min. 33 s.
  • ISBN: 0000000000118
  • Kirjastaja: Eesti Digiraamatute Keskus OÜ
  • Copyright: Eesti digiraamatute keskus OU
Audioraamat Tiia Kõnnussaar "Lühikokkuvõte raamatust "Sapiens. Inimkonna lühiajalugu""- laadige alla mp3-fail või kuulake veebis tasuta.

Lisage arvustus

Mida te arvate raamat?
Hinda raamatut